مقالات

بسته بندی سودپرک:برای صادرات سودپرک از بسته بندی هایی استفاده می گردد؟

اهمیت بسته بندی سودپرک

بسته بندی ها ارائه شده برای انواع سودپرک ارائه شده در سرتاسر جهان،  از مهمترین مسائل موجود برای ارائه این محصول است.سودپرک قبل از ارسال برای درخواست دهنده باید به مناسب ترین شیوه ممکن بسته بندی شود،  مخصوصا اگر محصول برای صادرات بخواهد ارسال گردد با توجه به  مسافت طولانی احتمال ایجاد تغییر در کیفیت محصول دریافتی توسط مشتری وجود دارد.

انواع بسته بندی سودپرک، کیسه 25 کیلوگرمی
انواع بسته بندی سودپرک، کیسه 25 کیلوگرمی

از طرفی اگر با توجه به مسافتی که باید طی شود،  بسته بندی معین نگردد علاوه بر تغییر کیفیت در سودپرک،  امکان پاره شدن بسته بندی،  کسر شدن از مقدار و وزن محصول دریافتی و سایر مسائل دیگر توسط دریافت کننده وجود دارد.

بهترین نوع کیسه برای بسته بندی سودپرک

بهترین جنس کیسه برای بسته بندی سودپرک،  کیسه هایی از جنس پلی پروپیلن با پوشش پلی اتیلن است.دلیل این موضوع این است که،  این جنس کیسه از تغییر کیفیت،  تغییر رنگ و یا هر گونه تغییر در ظاهر سودپرک خریداری شده توسط مشتری جلوگیری می کند.از طرفی مقاومت این نوع کیسه در مقابل پاره شدگی از تغییرات در حجم محصول دریافتی ممانعت به عمل می آورد.

لازم به ذکر است کیسه هایی که جنسشان غیر از این باشد،  امکان ایجاد شرایط برای رسیدن هوا و یا رطوبت به سودپرک را افزایش می دهد،  که این موضوع باعث کلوخه شده و افت کیفیت در سودپرک میشود.

بیشتر بخوانید   کاربرد سود پرک

بنابراین بسته بندی اصولی کیسه های سود پرک،  جهت حفظ کیفیت آن لازم و ضروری است.

انواع بسته بندی سودپرک

خوب تا به اینجا از اهمیت بسته بندی مناسب برای سودپرک برای جابه جایی هایی داخلی و یا خارجی با توجه به بعد مسافتی که باید طی شود صحبت کردیم.

در این بخش به بررسی دو نوع بسته بندی رایج برای ارسال سودپرک می پردازیم.بسته بندی هایی که دست شما را برای مشتری را برای انتخاب نوع و کیفیت آن باز گذاشته و در عین حال کیفیت محصولی که به دست شما می رسد را نیز حفظ می کند.

انواع بسته بندی سودپرک، پالت
انواع بسته بندی سودپرک، جمبوبگ

– کیسه 25 کیلوگرمی

این نوع کیسه دارای عرض 50×80 بوده و بهترین بسته بندی ممکن برای سودپرک مخصوصا برای صادرات به خارج از کشور است.این کیسه بعد از پر شدن با سودپرک مورد نظر  باید با نخی مخصوص و ضخیم بسته شود زیرا در غیر این صورت سودپرک ممکن است در طول مسیر باعق خوردگی و پوسیدگی نخ گردد که این خود باعث باز شدن درب کیسه و کلوخه شدن سودپرک داخل آن به دلیل ارتباط با هوا یا رطوبت می گردد.

-کیسه جمبوبگ

این مدل کیسه صرفا برای جابه جایی آسان محموله ارسال توسط ماشین های جاه جایی و یا حمل است.در این نوع بسته بندی .کیسه های 25 کیلوگرمی سودپرک در بسته ای بزرگتر جایگذاری شده که تا 40 کیسه می توان در آن قرار داد.جنس مطلوب و مناسب این کیسه از تابش آفتاب، برخورد هوا و رطوبت جلوگیری می نماید.

– پالت

این مدل بسته بندی هم صرفا برای جابه جایی راحت ایجاد گردیده است.در این مدل تعدادی از کیسه های 25 کیلوگرمی سودپرک روی یک پالت پلاستیکی و یا چوبی مقاوم قرار گرفته و با استفاده از مواد مختلف مثل پلاستیک و یا … در کنار یکدیگر محکم می گردند.

بیشتر بخوانید   سود پرک چیست؟

بسته بندی پالت به دلیل عدم وجود محافظت ( مثل جمبوبگ ) برای مسافت های کوتاه تر و یا جابه جایی هایی با امکان عدم جلوگیری از تابش مستقیم خورشید مناسب است.

انواع بسته بندی سودپرک، کیسه 25 کیلوگرمی
انواع بسته بندی سودپرک، کیسه 25 کیلوگرمی

برای انتخاب نوع بسته بندی سودپرک کدام معیارها را در نظر بگیریم؟

سودپرک به دلیل مصارف خاص خود قطعا باید در مقادیر زیادی خریدادری گردد تا هم به نفع فروشنده و هم به نفع خریدار باشد. برای درخواست ارسال سودپرک توسط  تولید کننده نیز باید مسافت،  نحوه ارسال، شرایط محیطی ارسال و … را در نظر بگیرید.

به عنوان مثال قطعا شرایط محیطی وقتی نوع حمل زمینی باشد با زمانی که نوع حمل دریایی و یا هوایی باشد متفاوت است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Select your currency
IRR ریال ایران
×